روغنگیری شاهدانه در قطب تولید محصولات کنجدی ایران

روغنگیری شاهدانه در قطب تولید محصولات کنجدی ایران

مدیر یکی از کارخانه‌های روغنگیری اردکان گفت: شاهدانه برای نخستین بار در کشور، در شهرستان اردکان روغنگیری و روانه بازار می‌شود.


عبدالله شیربند مدیر یکی از کارخانه‌های روغنگیری اردکان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ گفت: در پی افزایش تدریجی قیمت کنجد خام در چندسال اخیر، روغنگیری از شاهدانه در دستور کار ما قرار گرفت و موفق شدیم برای نخستین بار در کشور به صورت انبوه و صنعتی از شاهدانه روغنگیری کنیم.

شیربند افزود: باتوجه به اینکه کاشت بذر شاهدانه در کشورمان ممنوع است کارخانه ما توانست پس از اخذ مجوز از سازمان‌های غذا و دارو و مبارزه با مواد مخدر به عنوان اولین کارخانه دارای مجوز در زمینه روغنگیری از شاهدانه شروع به فعالیت کند.

وی با بیان اینکه روغن شاهدانه وجه درمانی زیادی دارد ادامه داد: پزشکان توصیه می‌کنند افراد بالای ۵۰ سال و نیز افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی جهت کاهش چربی منفی موجود در خون، روزانه یک قاشق چای خوری از این روغن گیاهی را استفاده کنند.

شیربند گفت: روغن شاهدانه همچنین در بخش آرایشی و بهداشتی و نیز بهبود وضعیت پوست و مو کاربرد و اثرات قابل توجهی را بدنبال دارد.

وی ادامه داد: روغن‌های شاهدانه تولیدی این کارخانه از هفته آینده برای مصرف هموطنان روانه بازار خواهد شد.

|شهروند اردکان|

 تاریخ : پنج شنبه 22 آذر 1397     تعداد بازدید : 1122